İngilizce seviyeniz ne olursa olsun PTE sınavına hazırlık yapmanız önemlidir. Sınava iyi şekilde hazırlanmak ihtiyacınız olarak belirlediğiniz skoru alma konusunda size yardımcı olacaktır.

Çok iyi İngilizce bilgisine sahip olunsa bile tüm sınav katılımcıları PTE sınavı için belirli bir çalışma dönemi geçirmeli ve bir profesyonelden bu konuda yardım almalıdırlar.

Ana dili gibi İngilizce bilgisine sahip olan bazı adaylar bile ne kadar akıcı konuşsalar veya ne kadar iyi İngilizce’ yi anlasalar bile , İngilizce sınavlarında bazen normalde yapabileceklerinden daha düşük puan alabilirler. Buna hazırlık aşamasında yeterli çalışmanın yapılmaması ve sınav ile ilgili yeterli bilgiye sahip olunmaması etki eder.

PTE sınavı için yaptığımız çalışmalar PTE kursu ya da PTE özel ders olarak yapılmaktadır. Tüm hazırlık çalışmalarımızı zoom üzerinden online olarak yapmaktayız. Çalışmalarımız sırasında sınav formatı ile bire bir aynı olan Alfapte yapay zeka platformunu kullanıyoruz. Bu platform sayesinde yaptığınız alıştırmalar anında yapay zeka üzerinden sınav formatında puanlanmaktadır, ayrıca her kursiyere bölüm sonlarında yapay zeka tarafından değerlendirilen testler ve çalışma bittiği zaman sınav ile bire bir aynı olan testler ücretsiz olarak uygulanmaktadır.