PTE Academic Sınavı

PTE Academic sınavı, dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere dört temel İngilizce dil becerisinin değerlendirildiği bilgisayar tabanlı güvenli bir  dil sınavıdır. 

İngilizce dil yeterliliğini kısa sürede belgelemek, esnek sınav tarihlerinden faydalanmak, 2 yıl boyunca sınırsız sayıda sınav sonuç belgesi almak tercih edilecek en uygun sınav PTE Academic sınavıdır. Sınav sonuçları ÖSYM tarafından eşdeğer olarak görülmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında üniversitelerin hazırlık sınıfları yeterliliği , çalışma ve aile durumu ile ilgili vize alımlarında PTE sınavı geçerlidir.

PTE Academic sınavı okuma, yazma, konuşma ve dinleme bölümlerini içeren 4 ayrı bölümden oluşmaktadır. Her bir bölüm içinde de o bölümün sonucunu elde etmeye yarayan ayrı bölümler bulunmaktadır. PTE Academic sınavı yapay zeka tabanlı olup bilgisayar üzerinden uygulaması yapılan, toplam 2 saat süren, sınav sonuçları en geç 36 saat içinde açıklanan bir sınavdır.

PTE Kursu

PTE Sınavı hazırlık çalışmalarımızı PTE kursu şeklinde online olarak zoom üzerinden yapmaktayız. Çalışmalarımız sırasında kendi alanında uzman olan ve uygulanan sınava bire bir eşit olan AlfaPte yapay zeka tabanı kullanılmaktadır.

PTE Kursu çalışmalarımız da yaptığınız her alıştırma yapay zeka tarafından kontrol edilecek ve sınav kriterlerine göre değerlendirilerek size durumunuz ile ilgili bilgi ve sınav da alacağınız puanı belirten bir açıklama gelecektir. Çalışmalarımızda her bölüm sonunda o bölüm ile ilgili yaklaşık 25 civarı, sınav formatı ile bire bir uyumlu ve sınav kriterlerine göre puanlaması yapılmış , sınav uygulamasına erişecek ve tüm bölümler bittikten sonra PTE sınavı ile bire bir aynı sınavlara gireceksiniz. Tüm bu çalışmalar kursumuz tarafından ücretsiz olarak kursiyerlerimize verilecektir. Her bir bölümden yüzlerce alıştırma yapma olanağına sahip olabileceksiniz , bu alıştırmalar da AlfaPte yapay zekası tarafından sınav ölçülerine göre değerlendirilecektir.

PTE Sınavı kursumuz online olarak zoom üzerinden yapılmakta ve toplam 16 saat sürmektedir.