Bahçeşehir İngilizce Hazırlık

Bahçeşehir İngilizce Hazırlık

Bahçeşehir İngilizce Hazırlık,

Bahçeşehir Üniversitesi, eğitim dili İngilizce olduğundan ÖSS’den yeterli puanı alarak üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerine İngilizce yeterlik  Sınavı uygular. Bu sınavda % 60 başarı puanı alan öğrenciler Hazırlık sınıfına devam etmeden Fakülteye başlayabilirler. Eylül ayında yapılan İngilizce Yeterlik Sınavına o yıl üniversitemize yeni kayıt yaptırıp, Seviye Belirleme sınavından %60 oranında başarı gösteren tüm öğrenciler girebilir. Seviye Belirleme Sınavı ile amaç, öğrencilerimizi İngilizce seviyelerine göre doğru sınıflara yerleştirmek ve doğru eğitimi almalarını sağlamaktır.

Ayrıca aşağıda belirtilen sınavlardan başarılı olan Fakülte öğrencileri Hazırlık Sınıfından muaf tutulurlar. Almaları gereken puanlar;

TOEFL (PBT 537), (IBT 74)
IELTS 6 (Akademik)
FCE B
LYS 60 Net
YDS 60 Puan

Bahçeşehir İngilizce Hazırlık

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ile İngilizce Öğretmenliği bölümlerinde Hazırlık sınıfını geçerek, bölümlerine başlama kriterleri de aşağıdaki gibidir:

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavından 80

TOEFL (PBT 567), (IBT 86)
IELTS 7,5 (Akademik)
FCE A
LYS 70 Net

YDS 80 Puan almaları gerekmektedir.

Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin Hazırlık sınıfını geçerek, okullarına başlama kriterleri de aşağıdaki gibidir:

Bahçeşehir Üniversitesi Yeterlilik Sınavı:50

TOEFL (PBT 477), (IBT 53)
IELTS 5 (Akademik)
FCE C
LYS 50 Net
YDS 50 Puan

Bu sınav sonuçlarının akademik yılın başında üniversiteye teslim edilmesi gerekmektedir. Lisans öğrencileri, akademik yıl içinde bu sınavlardan birine girip, başarılı olurlarsa bir sonraki dönem başında fakültelerine başlayabilirler. Meslek Yüksekokulu öğrencileri ise bölümlerine başlamak için bir sonraki Akademik yılı beklemek zorundadırlar.

Bilgiler Bahçeşehir Üniversitesi Sitesinden bilgi amaçlı alınmıştır.

Bahçeşehir İngilizce Hazırlık özel ders , Haluk hoca 0532 343 65 00