Işık Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı | Işık Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı

Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı 

 Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık 

Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık programı

Haliç Üniversitesi ‘ne kayıt yaptıran İşletme Fakültesi İşletme İngilizce, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik , Amerikan Kültürü ve Edebiyatı , İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünde öğrenciler Haliç Üniversitesi İngilizce yeterlilik sınavı girerler. İngilizcesi yetersiz olan öğrenciler, Haliç Üniversitesi İngilizce  hazırlık sınıfında İngilizce Hazırlık  programına devam ederler.
Haliç Üniversitesi İngilizce  hazırlık sınavı geçmek çok zor deniyor, doğru mu ?
Haliç Üniversitesi İşletme (İngilizce Programında) öğretim dili İngilizce olduğundan öğrencilerin çok iyi düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Bu düzey TOEFL 213  düzeyine eşdeğerdir. Bu düzeyde İngilizce bilmeyen öğrenciler Haliç  Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programında düzeylerini geliştirmek durumundadırlar.
Her yıl yeni kayıt yaptıran öğrenciler ya Haliç Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı  başararak, ya da TOEFL, gibi sınav belgeleri getirerek İngilizce Hazırlık  Programından muaf olmaktadırlar. İngilizce Hazırlık Okuluna devam eden lisans öğrencilerinin % 80’i ise İngilizce Hazırlık Programını başarıyla tamamlamaktadır.

At Haliç University Preparatory Program, weekly course hour is totally 24  including 16 hours Main Course and 8 hours Four Skills. The teaching programme involves developing four basic skills namely Reading, writing, Listening and Speaking along with teaching vocabulary and grammar . Besides these courses, we provide tutorial programmes for students who want to develop themselves further .

Haliç Üniversitesi Pte sınavı özel ders

Hangi dış sınavlarda başarılı olanlar İngilizce Hazırlık programından muaf tutulurlar?

Haliç University Proficiency Exam/HEPPTEST

60

TOEFL (IBT) – Test Of English As A Foreign Language

72

PTE Academic – (Pearson Language Tests)

67

YDS – Yabancı Dil Sınavı

65

YÖKDİL – Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı

65

Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programının eğitim süresi ne kadar ?
Bir eğitim – öğretim yılıdır.
1 sene hazırlıkla yabancı kitapları izleyebilecek düzeye erişilebilirler mi ?
Amaç yabancı dil kaynaklı yayınları izleyebilecek düzeye getirmektir. Çünkü ders kaynaklarının yarıdan çoğu yabancı dildedir.

Haliç University Proficiency Exam – Sample Listening Exam

Haliç University Proficiency Exam – Sample Writing Exam

Haliç University Sample English Exam/HEPPTEST

Haliç Üniversitesi İngilizce hazırlık atlama sınavı İngilizce özel ders Haluk hoca 0532 343 65 00

[embeddoc url=”http://www.ingilizcehazirlikatlama.com/wp-content/uploads/2010/08/ProficiencyExam_September_2015.docx” download=”all” viewer=”microsoft”]