Işık Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı | Işık Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı

Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı 

 Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık 

Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık programı

Haliç Üniversitesi ‘ne kayıt yaptıran İşletme Fakültesi İşletme İngilizce, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik , Amerikan Kültürü ve Edebiyatı , İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünde öğrenciler Haliç Üniversitesi İngilizce yeterlilik sınavı girerler. İngilizcesi yetersiz olan öğrenciler, Haliç Üniversitesi İngilizce  hazırlık sınıfında İngilizce Hazırlık  programına devam ederler.
Haliç Üniversitesi İngilizce  hazırlık sınavı geçmek çok zor deniyor, doğru mu ?
Haliç Üniversitesi İşletme (İngilizce Programında) öğretim dili İngilizce olduğundan öğrencilerin çok iyi düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Bu düzey TOEFL 213  düzeyine eşdeğerdir. Bu düzeyde İngilizce bilmeyen öğrenciler Haliç  Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programında düzeylerini geliştirmek durumundadırlar.
Her yıl yeni kayıt yaptıran öğrenciler ya Haliç Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı  başararak, ya da TOEFL, gibi sınav belgeleri getirerek İngilizce Hazırlık  Programından muaf olmaktadırlar. İngilizce Hazırlık Okuluna devam eden lisans öğrencilerinin % 80’i ise İngilizce Hazırlık Programını başarıyla tamamlamaktadır.
Hangi dış sınavlarda başarılı olanlar İngilizce Hazırlık programından muaf tutulurlar?
Diğer kurumlarca verilen TOEFL, FCE (First Certificate in English ) , CPE (Certificate of Proficiency in English ), CAE (Certificate in Advanced English) sınavlarından birinden geçer not alınması durumunda geçerlidir. Bu sınavlarla Hazırlık Programından muafiyet İngilizce Hazırlık Program Birim Koordinatörlüğü tarafından tespit edilir.
Haliç Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı öncesinde bir kurs var mı ?
Haliç Üniversitesi  İngilizce yeterlik sınavı için düzenlediği bir kurs programı yoktur.
Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programının eğitim süresi ne kadar ?
Bir eğitim – öğretim yılıdır.
1 sene hazırlıkla yabancı kitapları izleyebilecek düzeye erişilebilirler mi ?
Amaç yabancı dil kaynaklı yayınları izleyebilecek düzeye getirmektir. Çünkü ders kaynaklarının yarıdan çoğu yabancı dildedir.

Haliç Üniversitesi İngilizce hazırlık atlama sınavı İngilizce özel ders Haluk hoca 0532 343 65 00