Sınavlarına hazırladığımız Üniversiteler

İngilizce Hazırlık Atlama  Sınavı , Üniversitelerde eğitim öğretimde uygulanan İngilizce Hazırlık Sınıfı yabancı dil programlarında, yeterli olup olmadığınızın belirlendiği bir sınavdır. Yabancı Dil Hazırlık Programının zorunlu olduğu bölümlerde öğrenciler İngilizce Hazırlık Atlama Sınavına girmek zorundadırlar. İngilizce Hazırlık Atlama  Sınavında başarılı olan öğrenciler İngilizce  hazırlık sınıfını okumadan doğrudan bölümlerine, başarısız olanlar ise 1 yıl İngilizce  hazırlık okumak veya İngilizce  Hazırlık Atlama  sınavında aldıkları dereceye göre 2. veya 3. seviyeden  İngilizce görerek  İngilizce hazırlık sınıfına başlarlar.

Üniversitelerce kendi bünyelerinde ve kendilerine özgün soru tiplerinden oluşan Seviye Belirleme tespit sınavına yapacağınız hazırlıklar da  her üniversite için ayrı İngilizce  Hazırlık Atlama  Sınavına hazırlanmanız gerekmektedir.

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
“Acıbadem Üniversitesi 2007 yılında kanunla kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Esas amacı sağlık bilimleri alanındaki tüm bilim dallarını bir araya getiren bir üniversite olmaktır. Acıbadem Üniversitesi sağlık bilimleri alanında ülkemizde mevcut bulunan açığı kapatmak üzere üstün bilgili, teknoloji kullanabilen, bilim üretebilen, yenilikçi elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Yetiştirilecek olan elemanlar sadece ulusal açığımızı kapatmayacak, aynı zamanda uluslararası yarışabilecek elemanlar olacaktır  Yazının devamı için tıklayın…
AREL ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Arel  Üniversitesi  Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, Mühendislik-Mimarlık ve İletişim Fakültesi olmak üzere 5 Fakülte, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere 3 Yüksekokul, 1 Meslek Yüksekokulu ile Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere 2 Enstitü’den oluşmaktadır.Yazının devamı için tıklayın…
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Bahçeşehir Üniversitesi genç ama çok iddialı bir yükseköğretim kurumu. Kadrosu, hem bilgi üretiminde, hem de bilgi aktarımında en başarılı bilim insanlarından oluşuyor. Kurumsal yapısı  ise, siz gençlere alışılagelmiş, klasik üniversite eğtiminin çok ötesinde fırsatlar sunuyor, imkânlar yaratıyor.Yazının devamı için tıklayın…
 
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
1997-1998 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan Beykent Üniversitesi, eğitimde yılların verdiği deneyimle her geçen gün daha da büyüyerek, dünya standartlarındaki eğitim kalitesini öğrencilerine sunmaya devam etmektedir. Beykent Üniversitesi bünyesinde bugün 6 fakülte, 2 yüksekokul, Uzaktan Eğitim Merkezi, 2008-2009 eğitim-öğretim yılında doktora eğitimine başlayan 2 enstitü ve 2 araştırma merkezi bulunmaktadır.Yazının devamı için tıklayın…
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Kuruluşu’nun 13. yılını kutlayan Doğuş Üniversitesinde bugün, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesinde 21 lisans programı ile Meslek Yüksekokulunda 10 ön lisans programı Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde 11 yüksek lisans programı ve 2 doktora programı bulunmaktadır.Yazının devamı için tıklayın…
İSTANBUL FATİH ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Fatih  Üniversitesi, Büyükçekmece Kampüsü’nde Fen – Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Hukuk Fakülteleri, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Byomedikal Mühendislik Enstitüleri, İstanbul Meslek Yüksekokulu; Ostim Kampüsü’nde Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu ve Ankara Meslek Yüksekokulu ile eğitim – öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Yazının devamı için tıklayın…
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Haliç Üniversitesi, öğrencilerinin bilim ve teknolojiyi bilen ve kullanan uzmanlar olarak yetişmesi için “eğitimde çağdaş kalite” prensibini hedefleyen bir üniversitedir. Yazının devamı için tıklayın…
IŞIK ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Işık Üniversitesi, Şile Kampusu’nda 3 fakülte, 1 enstitü, araştırma merkezleri ve Maslak Kampusu’nda 1 enstitü ve 2007-2008 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayan Güzel Sanatlar Fakültesi ile yaklaşık 162 öğretim elemanıyla, çeşitli oranlarda 1085′i burs/indirimli 2563 lisans öğrencisi ve 81′i burslu/indirimli 221 lisansüstü öğrenciye öğrenim hizmeti vermektedir. Yazının devamı için tıklayın..
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
İstanbul Bilgi Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir. 1994 yılında ISIS (Istanbul School of International Studies) adıyla kurulmuş, 1996 yılındaki resmi açılıştan sonra adı İstanbul Bilgi Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. 4 fakültesi, 2 enstitüsü, 28 lisans, 24 yüksek lisans, 4 doktora programı ve bir meslek yüksek okulu vardır. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren 12 araştırma merkezi bulunmaktadır. Yazının devamı için tıklayın..
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Aydın Üniversitesindeki 8 Fakülteden, Diş Hekimliği Fakültesi dışındaki 7 fakültede 2007’de açılan 13 bölüme ilaveten 19 bölüm daha açılmış ve toplam 32 bölümde, 2000’e yakın öğrenci ile eğitim öğretim devam etmektedir. Bu bölümlerden 20’sinde İngilizce Hazırlık zorunlu, 8’inde öğretim dili İngilizcedir. Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu’nda birinci öğretimde 25 olan program sayısı 37’ye,ikinci öğretimde 19 olan program sayısı da 37’ye çıkarılmış uzaktan eğitimde 2 program açılmış ve toplam 76 programda 8000 civarında öğrenci öğrenimlerine devam etmektedir. Bu yüksekokulda dört programda öğretim dili İngilizce, birinde Rusça ve birinde de İspanyolca’dır. İngilizce Hazırlık Programında 2350 öğrenci öğrenim görmektedirler. Yazının devamı için tıklayın..
 
KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
 İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, sosyal ve akademik hayatın ve iş dünyasının gerekliliklerini karşılamak üzere, yaşayan dil ve kültürleri öğrencilerine kazandırmayı hedefliyor. Genç, dinamik, eğitimli, donanımlı ve iletişime önem veren kadrosu, ülkemizde ve dünyada yaşayan dünya dil ve kültürlerini tanıtıyor, küresel bütünleşmeye katkı sağlıyor. İkinci ya da üçüncü yabancı dil olarak başka diller de öğrenmek isteyen öğrencilerimize Modern Diller Programında seçmeli olarak sunulan derslerle de katkıda bulunuyor . Yazının devamı için tıklayınız
İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulan bir vakıf üniversitesidir.Üniversite Hukuk Fakültesi ve Ticari Bilimler Fakültesi eğitimi alanında Türkiyenin önde gelen bir üniversitesidir.Bununla beraber Mühendislik ve Tasarım Fakültesi bölümleri de Türkiyenin saygın fakülteleri arasındadır. Yazının devamı için tıklayın..
SABANCI ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Sabancı Üniversitesi İstanbul, 1994 yılında Hacı Ömer Sabancı Vakfı önderliğinde Sabancı topluluğu tarafından kurulmuştur. Sabancı Üniversitesi Türkiye’de liberal bilimler tarzı eğitim veren tek yüksek öğretim kurumudur. Bu sistem altında tüm öğrenciler ilk sene bir çekirdek ders grubuna tabi tutulmakta, ikinci sınıfta belirli bir bölüme odaklandıktan sonra, ikinci sınıftaki deneyimlerinin sonucunda ikinci sınıfın sonunda programlarını seçebilmektedirler. Yazının devamı için tıklayın..
ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
2007 tarihinde   kurulan Özyeğin Üniversitesi ilk öğrencilerini Eylül 2008′de İstanbul Altunizade kampüsünde karşılamıştır. Yazının devamı için tıklayın..
KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
İKÜ’nün beş Fakültesindeki 19 Bölümde, iki Meslek Yüksekokulundaki 13 Programda ve iki Enstitüsündeki 3 doktora 28 Yükseklisans programında 2009-2010 akademik yılında 6797 öğrenci öğrenim görmektedir. Bu öğrencilere 367 kadrolu, 213 saat ücretli toplam 570 öğretim elemanı ders vermektedir. Üniversitede öğrenci/öğretici oranı 11 dir. Dersler ve uygulamalar küçük gruplar halinde, her öğrencinin aktif katılımını sağlayarak yapılmaktadır. Yazının devamı için tıklayın.. 
KOÇ ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
İKÜ’nün beş Fakültesindeki 19 Bölümde, iki Meslek Yüksekokulundaki 13 Programda ve iki Enstitüsündeki 3 doktora 28 Yükseklisans programında 2009-2010 akademik yılında 6797 öğrenci öğrenim görmektedir. Bu öğrencilere 367 kadrolu, 213 saat ücretli toplam 570 öğretim elemanı ders vermektedir. Üniversitede öğrenci/öğretici oranı 11 dir. Dersler ve uygulamalar küçük gruplar halinde, her öğrencinin aktif katılımını sağlayarak yapılmaktadır. Yazının devamı için tıklayın..
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Yeditepe Üniversitesi İstanbul’da eğitim veren, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK Vakfı) tarafından  1996 yılında kurulan 16400 öğrenci sayısı ile en çok öğrenciye sahip vakıf üniversitesidir.Ayrıca 60 bölüme sahiptir.Bu özelliği ile Türkiye ‘de vakıf üniversiteleri arasında en çok bölümü olan okuldur.Yazının devamı için tıklayın..
 OKAN ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Okan Üniversitesi, Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından resmi olarak 1999 yılında kurulmuştur. Okan Üniversitesi, 2009-2010 öğretim yılına 5 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksekokulda toplan 88 bölüm ile devam etmektedir.Yazının devamı için tıklayın..
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Maltepe Üniversitesi,  İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) tarafından 9 Temmuz 1997 tarihinde kurulmuştur.Üniversitede , 9 fakülte, 2 enstitü, 2 Yüksekokulu ile eğitim-öğretim hizmeti vermekte, bilimsel araştırma ve yayınlarıyla Türk ve dünya bilimine katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Yazının devamı için tıklayın..
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı
Kadir Has Üniversitesi İstanbul’da 1992 yılında kurulmuş, eğitime 1997 yılında başlamış bir Üniversite’dir. Güzel sanatlar, hukuk, işletme ve iletişim fakültelerini ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu lisans programlarını bünyesinde bulunduran üniversite, işadamı Kadir Has tarafından kurulmuştur.Yazının devamı için tıklayın..
 

Leave a Reply