İngilizce Hazırlık Atlama / İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı / İngilizce Hazırlık Özel Ders / İngilizce Sınav Hazırlık / Kültür Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı / Kültür Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Özel Ders / Kültür Üniversitesi İngilizce Hazırlık sınavı

Kültür Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Özel Ders

Kültür Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı
Kültür Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

Kültür Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

 

 

İngilizce Hazırlık Programımız

İstanbul Kültür Üniversitesi, Yabancı Diller Merkezi, öğrencilerine üç periyottan oluşan bir hazırlık eğitimi sağlar. İlk iki dönemde, öncelikli  hedefimiz öğrencilerimizin genel İngilizce altyapılarını oluşturmak ve dört temel beceri olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini birbirleriyle bağlantılı ve içiçe olarak geliştirmektir. Bu açıdan, amacımız öğrencilerimizin eğitim ve öğretim süreçlerine aktif katılımını sağlamaktır. Yenilikçi programımız sayesinde, sınıf içerisinde oluşturulup geliştirilen ortama öğrenciler  geri bildirimler, ders gelişim dosyaları, kelime defterleri, sınıf içinde kullanılan eğitim materyalleriyle yapılan ödevler ve İngilizce Okutmanlarımız tarafından başlatılan ve sürdürülen sınıfiçi çalışmalara katılarak katkı sunarlar. Öğrencilerimiz, akademik becerilerini keşfedip geliştirmeleri konusunda yakından denetlenirler ve bu becerileri bütün bir akademik yıla yayılmış olarak farklı ölçüm araçlarıyla takip edilir.

Akademik Amaçlı İngilizce Öğretimi

Öğrencilerimiz kendilerini ilk iki periyotta genel İngilizce ve dört temel dil becerileri anlamında geliştirdikçe, üçüncü periyotta onların bölüm derslerini kolaylıkla takip edebilmeleri ve üniversite eğitiminin gereklerini yerine getirebilmeleri için onlara yardımcı olacak, analitik ve eleştirel düşünme becerilerini gerektiren Akademik Amaçlı İngilizce Öğretimi’ne başlıyoruz. Öğrencilerimizden, programımızın bu bölümünde beklentimiz akademik araştırma yapmanın temel kurallarını öğrenmeleri ve uygulamaları, akademik metinleri okuyup  analiz etmeleri, rapor yazmaları, projeleri yürütmeleridir. Akademik Amaçlı İngilizce Öğretimi, Yabancı Diller Merkezimizin hazırlık programını, diğer üniversitelerin hazırlık okullarında verilen programlardan ayıran temel özelliktir.

 

İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI

Örnek İngilizce Yeterlilik Sınavı Dinleme ve Okuma
Örnek İngilizce Yeterlik Sınavı Yazma
Örnek İngilizce Yeterlilik Sınavı Cevap Anahtarı
Örnek İngilizce Yeterlilik Sınavı Dinleme Parçası
İngilizce Yeterlik Sınavı Not Alma Sayfası
Merhaba !