IELTS Çalışma / Ielts Sınavı Hazırlık / Ielts Sınavı Özel Ders / İngilizce Hazırlık

IELTS Çalışma

IELTS Çalışma

Öğrencilerimizi IELTS Sınavı için, İngilizce bilgilerini göz önünde bulundurarak hedefledikleri skor için hazırlıyoruz. IELTS Çalışma formatımız Intermediate ve üstü seviyede olan öğrencilerimiz içindir, Eğer öğrencimizin İngilizce seviyesi daha alt seviyede ise ilk olarak seviyesini Intermediate seviyeye çıkarmak için genel İngilizce çalışması yapıyoruz.
IELTS Çalışma içeriğimiz de ;
İngilizce dil bilgisi çalışması ve dil bilgisinin etkin bir şekilde kullanımı ,
İngilizce akıcı ve doğru telaffuz ile konuşma ,
Yazma bölümü için gerekli bilgiler,
Okuma ve dinleme bölümleri ile ilgili açıklamalar,
Vocabulary etkin kullanımı,
IELTS Sınavı formatını tanıtımı,
IELTS Sınavı teknikleri ile soruları cevaplama ,
IELTS Sınavı pratikleri bulunmaktadır.
Her modül için ayrı bir  yöntem vardır.
IELTS Listening Test çalışma yöntemleri;
Bir çok kişi , IELTS Listening bölümünün 4 skill içinde en zor bölüm olduğunu düşünür. Bu bölümde yapmamız gereken pratik çalışma şöyle olmalıdır. Eğer İngilizce seviyemiz  çok iyi değilse , sınav öncesi yapacağınız çalışma sırasında çok uzun dinleme parçaları ile pratik yapmayın. Eğer uzun parçalar ile çalışırsanız , parçanın içinden çıkamaz ve sınav sizin için bir kabusa dönüşür. Dinleme bölümünün zor tarafı , karşılıklı konuşmalarda karşımızdaki kişinin söylediklerini vücut dili ile anlayamadan, karşımızdakinin mimiklerini görmememiz ve konuşmanın sürmesidir. Kısa dinleme parçaları ile çalışmaya başladıktan sonra süreyi yavaş yavaş arttırarak , odaklanmanızı çoğaltın.
IELTS Listening test , toplam 30 dakika civarı süren 4 bölümden oluşmaktadır . Her bir parçanın uzunluğu ortalama 5-6 dakika sürmektedir . Her bölüm öncesi size verilen soru kağıdında dinleme bölümü başlamadan soruları inceleme şansınız vardır. Dinleme bölümü , size verilen soru kağıdındaki sırayı takip etmektedir.  Listening çalışması olarak yapabileceğiniz, bol miktarda TV , radyo ve yabancı film izlemektir böylece değişik İngilizce aksanlara alışkanlık kazanabilirsiniz. Listening bölümünde konuyu anlayarak ne ile ilgili olduğunu düşünün . Daha sonra ki aşamalarda daha karmaşık dinleme parçaları , röpırtajlar dinleyin. Günlük İngilizce haberleri takip ederek, İngilizcenizin ne kadar ilerlediğini göreceksiniz.
IELTS Reading Test çalışma yöntemleri ;
İlk tavsiyemiz bol miktarda okuma yapmanızdır. Bir makaleyi okurken , o makalede ne tip bilgiler var ve makale neye odaklanmış. Makalenin tümünü anlamanıza gerek yok. Okuduğunuz makale uzun ise , giriş ve sonuç paragraflarına dikkat edin. Bu paragraflar size okuduğunuz makalenin bir özetini verecektir.
IELTS Reading sınavı academic ve general olmak üzere 2 format olarak  uygulanır.
Academic
Academic reading için , text ler akademik dergilerden , süreli yayınlardan , kitaplardan ve gazetelerden alınır. Yapacağınız reading çalışmalarını bu tip text ler ile yapmalısınız.
General
General reading için textler reklamlardan ,afişlerden , ilanlardan , duyurulardan , dergi ve gazetelerden alınır. Günlük İngilizcenin kullanıldığı bu textler , İngilizce konuşulan bir ülkeye gittiğiniz zaman karşınıza çıkacak türden basılı metinlerdir.
IELTS Writing test çalışma yöntemleri ;
Writing bölümü en iyi çalışma yöntemi bol miktarda okuma yapmaktır. Ayrıca yazdığınız tüm yazıları , günlük notlarınızı İngilizce yazmaya gayret edin. Writing bölümünde en önemli olan yazınızı organize edebilmektir. Kompozisyon yazma kurallarına önem vererek , kendi kendinize çalışmalar yapabilirsiniz.
Writing bölümü Academic ve General writing farklılıklar gösterir. Her bölümde 2 task vardır.
Task 1 Academic
Task 1, Academic Writing de , grafik, tablo , diagram, raporlamaları yapılır . Bu raporlamaların nasıl yapıldığı ile ilgili internette örnekler bulabilirsiniz.
Task 1 General

Task 1 General Writing de , sizden bir mektup yazmanız iştenir. Siz konu ile ilgili bilgiler verilir , değişik kişilere , organizasyonlara durum açıklayan mektuplar yazarsınız. Burada önemli olan mektup formatını uygulamaktır. Formal ve informal mektup örneklerini incelemelisiniz.
Task 2 Academic ve general
Task 2 ‘ de bir konuda fikrinizi belirtmeniz, savunmanız ya da karşı çıkmanız istenir. Tüm bu çalışmaları , akademik bir format içinde yapmanız gerekir.
IELTS Writing toplam süre olarak 60 dakika sürmektedir. Bu sürenin 20 dakikası task 1 , 40 dakikası ise task 2 için ayrılması tavsiye olunur.

IELTS Speaking bölümü çalışma yöntemleri ;
Bu bölümde başarı için mutlaka examiner a söyleyecek bir şeyleriniz olması, soruları cevaplayabilmeniz gerekir. Konuşma içerikleri genelde günlük hayattan normal olaylar ile ilgili konuşmalardır. 3 bölüm halindedir.
1 . bölüm,
IELTS Speaking test ilk bölümde kendinizle ilgili soruları cevaplarsınız. Eviniz, yaşadığınız yer, aileniz, işiniz, okulunuz , ilgileriniz, hobileriniz hakkında sorular çıkar.
2. bölüm,
Bir konu hakkında 2 dakikalık konuşma gerektirir , size verilen bir karttaki konu hakkında 1 dakika düşünme süresinin ardından 2 dakika konuşursunuz. Sınav öncesi yapacağınız pratikler sırasında sesinizi kaydederek , İngilizcenizin ne kadar akıcı olduğunu ve kurduğunuz cümleleri kendinizde görürsünüz.
3. bölüm,
2. bölümde yaptığınız konuşma hakkında size sorulan sorulardan oluşur.

IELTS Sınavı çalışma yöntemlerimiz yukarıda yaptığımız açıklamaları kapsamaktadır.

Merhaba !