Bahçeşehir Hazırlık / Bahçeşehir İngilizce Hazırlık / Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık / Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınıfı / Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Sınıfı / Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Özel Ders

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce özel ders

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce özel ders
Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce özel ders

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce özel ders,

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce hazırlık sınıfı derslere takviye , sınavlara hazırlık için İngilizce özel ders,

Haluk Hoca 0532 343 65 00

İngilizce Hazırlık Programı (BAU PREP)

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), yabancı dille öğretim yapan bir öğretim kurumu olduğundan, lisans öğrencileri için Hazırlık Programı’nı başarıyla tamamlamak zorunludur. Hazırlık Programı’na katılım, önlisans (MYO) ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri için isteğe bağlıdır.

Kayıt döneminde verilecek Seviye Belirleme Sınavı’na tüm öğrencilerimizin katılımı zorunludur. Bu sınavdan 60 soruda en az 30 soru net ve yazma bölümünden B1 (intermediate) oranında başarılı olan öğrencilerimiz Yeterlik Sınavı’na girmeye hak kazanırken, bu oranın altında kalarak başarısız olanlar sınav sonucuna göre Hazırlık Programı’nda kendilerine uygun olan seviyeye yerleştirilir.

Hazırlık Programı’ndan muaf olabilmek için; lisans öğrencileri ve dikey geçiş düşünen önlisans (MYO) öğrencilerinin İngilizce Yeterlik Sınavı’ndan, 100 (yüz) üzerinden 60 (altmış) puan; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve İngilizce Öğretmenliği öğrencileri için 100 (yüz) üzerinden 80 (seksen) puan almaları gerekmektedir.

Ayrıca; aşağıda belirtilen ve üniversitemiz tarafından kabul edilen uluslararası geçerliği olan sınavlardan yeterli puanı alan öğrenciler de İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf sayılırlar.

Lisans ve dikey geçiş düşünen önlisans (MYO) öğrencileri için:

TOEFL (IBT 72)
YDS / e-YDS / YÖKDİL 60
Pearson PTE Akademik 55
CAE C

İngilizce Öğretmenliği öğrencileri için:

TOEFL (IBT 79)
YDS / e-YDS / YÖKDİL 80
Pearson PTE Akademik 78
CAE A

TOEFL, YDS / e-YDS / YÖKDİL, PTE ve CAE sonuçlarının, akademik yıl başlamadan üniversiteye teslim edilmesi gerekmektedir. Yıl içerisinde bu sınavlarda başarı gösteren öğrenciler, ancak bir sonraki yarıyılda fakültelerine başlayabilirler.

Örnek Sınavlar

Örnek Yeterlilik Sınavını indirmek için tıklayınız.

Örnek Yeterlilik Sınavını(Ses Dosyalı) indirmek için tıklayınız.

Örnek Erasmus İngilizce Sınavını indirmek için tıklayınız.

Örnek Seviye Belirleme (Placement) Sınavını indirmek için tıklayınız.

1

Leave a Reply

Merhaba !