İngilizce Hazırlık Atlama / İngilizce Muafiyet Sınavı / İngilizce Seviye Tespit Sınavı / İngilizce Yeterlik Sınavı / Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Hazırlık / Nişantaşı Üniversitesi İngilizce seviye belirleme sınavı

Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Hazırlık

Nişantaşı Üniversitesi İngilizce özel ders
Nişantaşı Üniversitesi İngilizce özel ders

Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Hazırlık Sınıfı , İngilizce Özel Ders , Haluk Hoca 0532 343 65 00 ,

Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Hazırlık sınıfı ders takviye ve sene sonu sınavları için hazırlık,

Nişantaşı Üniversitesi  İngilizce Yeterlilik Sınavı için  Hazırlık,

İngilizce Hazırlık Programı modüler bir sistem kullanır. Bu sistem her biri 8 haftadan oluşan 4 modül ve 1 yaz modülü içerir. Her bir hafta İngilizce dil becerilerine odaklanan 20 saatlik dersler içerir. Her 8 haftalık eğitim sürecinden sonra öğrenciler modül sonu sınavına girerler.

CEFR’ a göre A1 – B2 arası olmak üzere hazırlık programında 4 seviyede İngilizce öğretimi yapılmaktadır. A1 başlangıç seviyesi olarak başlayan bir öğrenci dördüncü modülün sonunda B2 seviyesinde programdan mezun olma fırsatına sahiptir.

Bu program öğrencilerin dil becerilerini kullanarak İngilizce B2 (Upper- Intermediate) seviyesinde yeterliliğe ulaşmalarını sağlayacak biçimde tasarlanmıştır.

Öğrenciler Seviye Belirleme Sınavından aldıkları sonuçlarına göre dört seviyeden (A1 – A2 – B1 – B2) birine yerleştirilmektedirler.

Ders materyallerimizin arasında uluslararası yayınlar bulunmaktadır. Programın temel amacı öğrencilerin üniversite hayatları boyunca kullanacakları İngilizce dil becerilerinde yeterliliğe sahip olmalarını sağlamaktır. Bu hedefe ulaşmak için öğrencilere dilbilgisi ve kelime haznesi yanında okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin üzerine yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri verilmektedir.

Tüm öğrencilerin bölümlerine devam etmeleri yani en az B2 seviyesi yeterliliğinde olmalarını sağlamak adına A1 seviyesindeki öğrenciler ek olarak 8 haftalık bir yaz okulu modülüne devam etmek zorundadırlar.

Yeterlilik ve Seviye Belirleme Sınavı (NEPP) iki aşamalı bir sınavdan oluşmaktadır. İlk aşama olan Seviye Belirleme Sınavından 60’ın altında alan öğrenciler puanlarına göre A1 ve A2 kur sınıflarına yerleştirilecek, 60 üstünde alan öğrenciler ise, ikinci aşama olan Yeterlilik Sınavına girmeye hak kazanacaklardır. Yeterlilik Sınavından ise 60 altında alan öğrenciler B1 ve B2 sınıflarında İngilizce Hazırlık Programında ders görecek, 60 üstünde alan öğrenciler, Hazırlık programından muaf olarak ilgili programlarına başlamaya hak kazanırlar.

Yerleştirme Testi Seviye
0-40 A 1
41 – 60 A 2
61 – 80 Yeterlilik Testi
81+ Yeterlilik Testi

 

Yerleştirme Testi Seviye
0-40 B 1
41 – 60 B 2
61 – 80 Muaf
81+ Muaf

 

Nişantaşı Üniversitesi İngilizce muafiyet sınavı örnek soruları;

İngilizce yeterlik sınavı örnek sorular:

http://yabancidiller.nisantasi.edu.tr/Sayfa/ingilizce-yeterlilik-sinavi-ornek-sorulari.html

Merhaba !