Biruni Üniversitesi İngilizce Hazırlık sınavı / İngilizce Hazırlık Atlama / İngilizce özel ders

Biruni Üniversitesi İngilizce Hazırlık

Biruni Üniversitesi İngilizce Hazırlık
Biruni Üniversitesi İngilizce Hazırlık

Biruni Üniversitesi İngilizce Hazırlık

Tıp, Eczacılık, Astronomi, Matematik, Fizik, Coğrafya ve Tarih başta olmak üzere birçok alanda önemli eserler vererek dünya bilim tarihine “Evrensel Deha” olarak adını yazdıran Türk bilim insanı Ebu Reyhan El Biruni’den ilham alarak kurulan Üniversitemiz, tamamı sağlık bölümlerinden oluşan 6 Fakülte ve 1 Meslek Yüksekokulu ile akademik faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır.

Bilimin geleceği sloganı ve farklılıkların üniversitesi olma düşüncesiyle yola çıkan Üniversitemiz, ismini aldığı Biruni’ye yakışır bir bilim ve çalışma gayreti içerisinde 21. Yüzyılın Biruni’lerini yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Sağlık alanında araştırma ve geliştirme projelerine ağırlık vererek ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda üretime katkı sunacak gençleri yetiştirmek önceliğimizdir.

Ülkemizde sağlıkla ilgili tüm bölümlerin mevcut olduğu Üniversitemizde eğitim almak için bir çok sebebiniz bulunmaktadır. Öncelikle sizlere İstanbul’un merkezi Topkapı semtinde, tarihi surların karşısında geniş sosyal imkanları mevcut kampus hayatı sunmaktayız. İlk yılımıza özel tüm öğrencilerimize %25 ile %100 arasında burs imkânı sağlamaktayız. Bir yıllık hazırlık sınıfında okutulan 950 saatlik İngilizce müfredatı 1. Sınıfta okutulacaktır. Bu çerçevede, tüm yılların müfredatı öğrencileri zorlamayacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. Ülkemizde ilk defa uygulanacak olan bu modelle, öğrencilerimizin bir yıl kaybetmeden bir dil kazanmaları gerçekleşecektir. Ayrıca 1. Sınıftan sonra sunacağımız; Çift Diploma, Yandal Uzmanlığı ve esnek Bölümler Arası Geçiş imkânlarıyla, sağlığın farklı alanlarında uzmanlaşmış mezunlar yetiştirilecektir. Ülkemizin en modern laboratuarlarının mevcut olduğu Üniversitemizde, konusunda dünyanın en iyi üniversiteleriyle iş birlikleri sağlanmıştır.

Sevgili gençler, önünüzde çok sayıda seçenek ve imkan bulunmaktadır. Üniversite tercihiniz, yaşamınızın her safhasını derinden etkileyecek bir karardır. Sizleri, geleceğin bilim insanları olarak yetiştirecek en iyi öğretim kadrosunu, en son teknolojilere sahip laboratuarlarla buluşturan öncü bir üniversitede bilimin geleceğini yazmaya davet ediyorum.

Merhaba !