ingilizce / İngilizce dersi / İngilizce Eğitim Yapan Özel Liseler

Doğa Koleji İngilizce Özel Ders

Doğa Koleji , İngilizce dersi , Özel İngilizce ders

Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dil bilmenin, dış dünyaya açılmanın en kolay ve en etkili yolu olduğunun farkındayız. Bu nedenle de öğrencilerimizin globalleşen dünyaya kolay uyum sağlamaları için okullarımızda İngilizce ve ikinci yabancı dil olarak Almanca öğretiliyor. Bu dilleri öğretirken de öğretmen merkezli eğitimden çok öğrenci merkezli eğitimi kullanıyoruz. Böylelikle öğrencilerimiz daha etkin ve daha aktif sınıflarda, daha üstün performans sergilebiliyor.

Okullarımızda yabancı dil eğitiminde gerekli tüm alt yapının içinde asıl önemli olan şeyin, nitelikli ve uzman yabancı dil öğretmen kadrosu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de alanında uzman öğretmen kadromuzla, görsel ve işitsel açıdan ileri teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış sınıflarımızda eğitim veriyoruz. Video derslerimiz ise özel olarak hazırlanmış cep sinemalarımızda uygulamalı olarak veriliyor.

Liselerimizde ilk yıl yaklaşık 550 saat, mezuniyete kadar toplam dil sınıfları için 2200 saat, diğer alanlar için ise toplam 1000 saat İngilizce eğitimi veriliyor. İkinci yabancı dil eğitimi ise Almanca ile destekleniyor. Öğrencilermizden yurt dışında eğitim görmek isteyenler için TOEFL grup ya da bireysel çalışmaları etüt çalışması şeklinde yapılıyor. Ayrıca British Council tarafından düzenlenmekte olan KET, PET, ve FCE sınavları için işbirliği yapılarak, öğrencilerimiz uluslararası sınavlarda kendilerini sınayabiliyorlar. ISE – SLEP sınavlarına hazırlık ve katılım yoluyla öğrenciler “Student Exchange” programına katılabiliyorlar.

Ülkemizin sınavlarından biri de Yabancı Dil Sınavı (YDS). Bu sınava hazırlık için dil alanını seçen öğrenciler için özel proje odaklı sınıflar oluşturarark, önce temel bilgiler veriliyor. Böylelikle alt yapının hazırlanmasının ardından çok sayıda test çalışması ve deneme sınavı uygulanıyor.

Ayrıca öğrencilerimiz sömestr ve yaz tatillerinde Toronto ve Londra şubelerimizde katıldıkları hızlandırılmış programlarla yabancı dillerini geliştirme imkanı buluyorlar.

(Yukarıdaki bilgiler Doğa Koleji web sitesinden bilgi amaçlı alınmıştır.)

Leave a Reply

Merhaba !